Transsoolisus, M2F, F2M, sookorrigeerimine Eestis, genderqueer, queer, sugu, soolisus, soovähemus, transseksuaalsus, drag


  • Uus teema
  • Vasta teemale

Kui inimesed räägiksid soost nii nagu muudest asjadest

Share
avatar
Marcus
Admin

Kui inimesed räägiksid soost nii nagu muudest asjadest

Postitamine by Marcus on 26/5/2017, 10:13

Kui inimesed räägiksid soost nii nagu muudest asjadest
Kaya York

Kirjandus: "See on kas lühijutt või novell. Pole olemas sellist asja nagu lühinovell.

Subatomaarsed osakesed: "Nüüd väidetakse, et on avastatud "tetrakvargid" ja "pentakvargid". Kui palju kvarkide kombinatsioone siis olemas on? Ma ei suuda tänapäeval enam üldse kursis olla. Mis juhtus vanade heade lihtsalt aatomitega?

Kassid: "Mänksi kass pole päris kass. Kassidel on sabad. Võib-olla on see koaala."

Jäätis: "Avokaado pole valiidne jäätisemaitse, sest ma pole sellest mitte kunagi kuulnud ja see ei meeldi mulle."

Lingvistika: "Mind ei huvita, mida keeleteadlased räägivad, küll ma dialekti ära tunnen, kui ma seda kuulen ja pennyslvania hollandi inglise keel pole mingi dialekt."

Mõrv: "Kui sa arvad, et mõrv on ebaseaduslik tahtlik tapmine, siis kuidas sa selgitad seda, et loomad mõrvavad üksteist looduses pidevalt?"

Vesi: "Vesi on H2O. Jää võib ju ringi marssida ja teeselda, et ta on midagi teistsugust, kuid me kõik teame, et see on samuti H2O ja seega samuti vesi. See on keemia."

Värvid: "Kultuurireeglitel pole värvide üleminekuga midagi tegemist. Vikerkaarel on seitse värvi: punane, oranž, kollane, roleline, sinine, violetne ja teist värvi violetne."

Arstid: "Sa ei saa lihtsalt sidemeid peale panna, pikalt arstiks õppida, teha eksamid, saada kutsetunnistus ja tahta, et sind arstiks kutsutakse. Sa kas sünnid arstina või mitte."

Kuumus: "Ettevaatust, tules on palju kuumuse väge. Oi, vabandust "kineetilist energiat". Tänapäeval peab ju poliitiliselt korrektne olema."

Seks: "Misjonäripoos on ainuke loomulik seksimise poos. Inimestel on selleks geneetiline eelsoodumus."

Poliitika: "Liberaal? Lõpeta sellise lumehelbekese mängimine. Sa oled kas vabariiklane või demokraat, kogu lugu."

Mõtteväljad: "Ma ei usu kvantmehhaanikasse, sest mõned inimesed internetis räägivad asjadest, mis minu arvates on täiesti pöörased."

Teater: "Ma ei ole näitleja. Ma olen tõesti Hamlet. Ja mind ei huvita, kui mind lavalt maha lüükse, ma ei hakka teile petistele Rosencrantz ja Guildenstern ütlema!"

Film: "Sean Connery on tõesti James Bond, sest ma olen näinud teda korduvalt Bondi mängimas. Aga Daniel Craig lihtsalt vahetab riideid ja teeskleb Bondi mängimist."


Orginaal
https://www.mcsweeneys.net/articles/if-people-talked-about-other-things-the-way-they-talked-about-gender-identity


_________________
my freedom comes from the inside
  • Uus teema
  • Vasta teemale

25/6/2017, 13:25