TransFoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Transsoolisus, M2F, F2M, sookorrigeerimine Eestis, genderqueer, queer, sugu, soolisus, soovähemus, transseksuaalsus, drag

Similar topics


   Müüdid transsooliste kohta

   Marcus
   Marcus
   Admin


   Müüdid transsooliste kohta Empty Müüdid transsooliste kohta

   Postitamine by Marcus Laup 16 Nov 2013, 00:10

   üks väike kiirtõlge, mis vahepeal tekkis. tuleb jagada.

   1. Transsoolised on segaduses.
   See, et nad on teistsugused, ei tähenda, et nad ise ei tea, kes nad on. See on segadusseajav teistele, kes on harjunud väga selgete soopiiridega, aga mitte neile endile. Nad on need, kes nad on ja nad teavad seda.

   2. Transsoolised on vaimuhaiged.
   Ei ole. Transsoolistel on samasugused ajud, nagu teistelgi, kuid erinevalt teistest inimestest, kogevad nad päevast-päeva palju rohkem stressi ja probleeme. Tegu kromosoomide, hormoonide ja aju konfliktiga. Nende hulgas võib olla vaimuhaigeid, kuid sooidentiteet iseenesest ei ole haigus.
   (Eemaldatud Ameerika vaimuhaiguste manuaalist (DSM-5) detsember 2012. Eestis eemaldatud samal ajal, kui homoseksuaalsus, aastal 1990.)

   3. Transsoolisus on seksuaalvähemus
   Ei, see ei pea olema nii. Eelkõige on transseksuaalsus soovähemus. Seksuaalvähemuse mõiste (kui huvi omasooliste vastu) käib tavaliselt geide, lesbide ja biseksuaalide kohta. Füüsiline keha ei määra iseenesest inimese seksuaalset orientatsiooni. Nii naine kui mees, sooidentiteedita või muutuva sooidentiteedega isik võib tunda seksuaalset huvi ükskõik millise soo/sugude suhtes. Ja see suunitlus võib ajas muutuda. Sama kehtib transseksuaalsete isikute kohta. Nt naine mehe kehas, kellele meeldivad naised, on lesbi.

   4. Transsoolised on segased, hullumeelse elustiiliga (depressiivsed, sõltlased, fanaatilised aktivistid jne)
   Transinimesed tulevad igasugustest peredest ja keskkondadest. Soodüsfooria ei määra inimese ellusuhtumist. Nad otsustavad ise oma elustiili üle.

   5. Transsoolised teevad drag-showsid.
   Ei. Transsoolised ei tee oma riietest show'd ega harrasta crossdressingut (ristriietumist).
   Nad kannavad lihtsalt oma riideid nagu kõik teisedki, kes on tööl, poes, vabal ajal väljas, sportimas jm.

   6. Välimuse järgi võib öelda, kes on trans
   Puuduvad igasugused välised märgid selle määramiseks. Meie kõigi kehad on erinevad ja me kõik valime omale igapäevaselt välimust. Ääretult ebaviisakas on hüüda "näe, transa!", samas, osade inimeste puhul ei tule mitte keegi selle peale, et tegu on transsoolisega.

   7. Transsoolised pole ju *päris* mehed või naised
   See on kõige valusam asi, mida keegi transinimese kohta mõelda ja öelda võib. See tähendaks, et transsoolised on oma sooidentiteedi tõttu vähem inimesed, kui teised; nad ei kõlba inimühiskonda.
   See suhtumine on vihkav ja mitteaksepteeritav. Olla täisväärtuslik inimene on inimõigus. Igaühel on õigus olla naine või mees.
   Inimeseks olemisel on mitmeid võimalusi.


   _________________
   Müüdid transsooliste kohta Idl_lo10

   [You must be registered and logged in to see this link.]

    Nelj 06 Okt 2022, 10:30