TransFoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Transsoolisus, M2F, F2M, sookorrigeerimine Eestis, genderqueer, queer, sugu, soolisus, soovähemus, transseksuaalsus, drag


  Trans etikett

  Marcus
  Marcus
  Admin


  Trans etikett Empty Trans etikett

  Postitamine by Marcus Nelj 13 Okt 2016, 21:30

  Trans etikett
  Peter Cava


  Millised on kõige olulisemad printsiibid transinimesega suheldes?

  Pea meeles, et sa ei ole teiste elukogemuste ekspert. Igaüks tajub sugu erinevalt. Praktiseeri eelarvamuste puudumist ja arenda oma kuulamisoskust.
  Austa teiste enesedefinitsioone. Näiteks - kasuta nende soovitud nimesid ja soopöördumisi. Kui sa neid ei tea, väldi neid või küsi. Kui teed vea, ära tee sellest stseeni, ära vihka ennast selle pärast - vabanda ja liigu lihtsalt edasi. Kui mõnes olukorras võib rääkida kellegi genitaalidest, kasuta nende poolt valitud sõnu.

  Ära eelda, et teised on sinu harijad. Mitte keegi ei suuda rääkida iga kogukonnaliikme eest ega ole "harija rollis" 24/7. Kasuta juba avaldatud informatsiooni. Kui soovid transinimesega tema kogemusest rääkida, oota vastavat võimalust või küsi selleks luba.

  Ära too kedagi kapist välja. Isegi, kui keegi on sinu jaoks "väljas" ei tähenda see, et ta on valmis selleks ka teistes eluvaldkondades nagu perekond, töö ja sotsiaalmeedia. Sellisel tegevusel võivad olla väga negatiivsed ja isegi ohtlikud tagajärjed.

  Ära eelda, et kellegi sooline eneseväljendus räägib midagi nende keha, identieedi või seksuaalsuse kohta. Näiteks, kui keegi näeb välja nagu naine, ei tähenda see automaatselt, et ta määratleti sünnijärgselt naisena, et ta identifitseerib end naisena või tunneb seksuaalselt huvi meeste vastu. Kui kellegi genitaalid ei vasta sinu ootustele, siis pole sulle "valetatud" vaid sa eeldasid, et tead tema genitaale. Kui selliste stsenaariumite ette kujutamine on keeruline ja ebamugav, siis see on okei. Selle reaktsiooni kaudu õpid sa enda kohta midagi. Oota, kuni mõte seksist tundub vastuvõetavam.

  Ära küsi ründavaid küsimusi teiste keha, identiteedi või seksuaalsuse kohta. Tavaliselt küsitakse transinimestelt:
  Kas sa oled juba operatsiooni teinud?
  Kas sa oled mees või naine?
  Kas sa tahad koos olla mehe või naisega? (Nagu mees või naine oleksid ainsad variandid.)
  Rusikareegel on see, et kui neid küsimusi pole viisakas küsida normsooliselt, on neid ebaviisakas küsida ka transsoolistelt.

  Ära kritiseeri teiste kehasid, eneseväljendusi või seksuaalsuseid selle pärast, et need pole laialdaselt sotsiaalselt aktsepteeritud. Kui transmees näiteks ei soovi kasutada testosterooni ei tee seda teda vähem transmeheks. Samuti ära kritiseeri teisi selle eest, kui nad käituvad sotsiaalselt aktsepteeritud viisil. Kui transmees soovib seksida vaid naistega ära pane teda tundma, et ta pole piisavalt "queer". Kõik see, mis me oleme on valiidne. Trans-üleminek pole üleminek normsoolisuse kastist transsoolisuse kasti [või vastupidi]. See on rohkem kõikide olemisviiside aktualiseerimine.


  _________________
  Trans etikett Idl_lo10


   Nelj 06 Okt 2022, 10:03