TransFoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Transsoolisus, M2F, F2M, sookorrigeerimine Eestis, genderqueer, queer, sugu, soolisus, soovähemus, transseksuaalsus, drag


2 posters

    Annie mantra

    delenn
    delenn
    M2F


    Annie mantra Empty Annie mantra

    Postitamine by delenn Laup 01 Mai 2010, 23:09

    ~ ANNIE'S MANTRA ~

    (Transgender Annie mantra-- 4 suurt sammu uue eluni)
    by Annie
    (Härrad-- ehkki see on kirjutatud osaliselt daamina minus endas, palun mõtestage järgnevat omaenda seisukohast)
    Ma pakun teile oma neljaastmelise enesetäienduse kava. Iga järgnev aste on eelmisest keerulisem… seda ilma naljata. Ma ikka veel iseendas maadlen kolmanda ja neljandaga.

    Selline on minu mantra:
    1. OLE Sina ise
    2. TUNNUSTA ennast
    3. OLE HEA enda vastu
    4. ARMASTA ennast
    Tundub lihtne? Kuid heidame pilgu igale astmele eraldi…

    1. OLE Sina ise
    Algatuseks. Läbi kogu oma elu me õpime OLEMA keegi teistele:
    Hea poeg oma vanematele; vend; lahe kutt oma koolikaaslastele; armastav sõber kallimale; abikaasa; isa… . Lühidalt öeldes, õpime olema MEES.

    Üsna keeruline, olles üks neist TG-naistest, kas pole?
    Me õpime juba varakult alla suruma endas naiselikku poolt ja seda nii edukalt, et mõnikord see, kes me tegelikult oleme, haihtub TÄIELIKULT aastateks või kümneteks. Paljudel juhtudel siiski naine meie sees taasühineb meiega eluteel.

    Kui see on juhtunud Sinuga või oled lõpmata kannatanud piinavat vaikimist, Sa ei pea tundma süüd, et oled valinud olla SINA ISE. Tea, et Sa pole maha jätnud, ega reetnud kõiki neid inimesi keda kalliks pead; otsid vaid rahu oma meeltele. Kui nad vaid suudaksid tunda valu mida oled kannatanud, kas Sa ei arva, et sulle kallid inimesed teevad siis kõikvõimaliku, et piinadest vabaneksid ning saaksid oma elu õnnelikult elada? Muidugi nad teeksid seda Sinu heaks!
    Niisiis, teegi algatuseks esimene suur samm ja söanda OLLA Sina ise!

    2. TUNNUSTA ennast
    Enese tunnustamine sellisena nagu oled polegi nii lihtne kui arvata võiks. Jättes kõrvale TG teema, meil kõigil on probleeme enese tunnustamisega mingil määral. Nagu öeldakse, “Ma olen iseenda kõige hullem kriitik.” Kuid hei, Sa oled vaid inimene—vaata tõele näkku! Sul on kitsaskohti ja puuduseid; meil kõigil on! See ei tee Sinust halba inimest—see teeb Sind osaks peres!

    Teine osa enese tunnustamisest on tõeliselt siiras omaksvõtt kes me tegelikult oleme, tunnetelt ja sooteadlikult. Kui palju aastaid me kõik oleme kulutanud enese eest põgenemisele misiganes põhjustel. Lõpeta põgenemine, sõber! TUNNUSTA ennast

    3. OLE HEA enda vastu
    Sa oled hea omal moel. Sa oled õppinud OLEMA ja TUNNUSTAMA seda olevust. Nüüd tuleb raskem ülesanne: otsustus olla enesekeskne, positiivsel taasjaataval moel.
    Ole endaga LEEBE.

    Kui Sa mürgitad oma keha alkoholi-, sigarettide-, ohjeldamatu söömise- ja liigse kohviga, leia endas jõudu PEATUDA. Jah, see saab olema raske, murda noid harjumusi-- mittemiski väärtuslik pole eales lihtne. Aga kui Sa suudad saavutada selle tähtsa eesmärgi, oled Sa tõeliselt ENESEKESKNE-- hoolitsus mille annad oma füüsilisele heaolule aitab võimsalt kaasa Sinu tervikliku isiksuse edendamisele.
    Viimane aste näib lihtsaim esmapilgul…

    4. ARMASTA ennast
    jah, Sa oled väärt enesearmastust ja lugupidamist. Püüdle selle poole, kuid oma otsinguis püüa mitte kaotada ennast “armastuse” pealiskaudsetesse vormidesse:

    Edevus, enesetähtsustamine, enda himude rahuldamine, pettekujutlus, eneseimetlus/ nartsissism.
    Igaüks neist on ääretult negatiivne nähtus; surnud ring.
    Enesearmastus on lihtne ja puhas, nagu väikelapse jumaldamine tema emale. Niisamuti on tõeline enesearmastus rikas pinnas kõikide heade asjade võrsumiseks. Populaarsuse saladus teiste seas on olla populaarne ISEENDALE.

    Niisiis, liigu edasi-- armasta seda kes oled-- Ole enda 1. fänn. Õpi nautima elu ja võta tulevik rõõmuga vastu.

    Kas minu väike neljaastmeline mantra tundub ülelihtsustatud? Võimalik. Või ei ole Sina valmis võtma seda esimest suurt sammu.

    Ma loodan Sina siiski oled!
    Annie

    Autor Annie Van Auken on “Laura’s Playground” moderaator ja sõltumatu autor.
    Tõlkeabi osutas Delenn. Originaal: [You must be registered and logged in to see this link.]
    Marcus
    Marcus
    Admin


    Annie mantra Empty Re: Annie mantra

    Postitamine by Marcus Nelj 06 Mai 2010, 22:02

    hästi soe tekst! ma arvan, et sellist suhtumist iseendasse on meil (vähemalt paljudel, ja osaliselt ka mitte-TG-rahval) vaja. enese austamine, respekteerimine ja positiivne egotsentrism on märksõnad. selle viimase all pean ma silmas seda, et inimene võib olla nii egotsentristlik kui vähegi soovib, seda aga teisi ja ennast haavamata... pigem progressi selle abil esile kutsudes.

    usun, et sellise suhtumisega on kõik siin maailmas võimalik! proovin sealt küll üht-teist adopteerida...

      Teis 19 Märts 2024, 04:27